Polest - Tajemnice Światła - POLEST - Polskie Stowarzyszenie Estradowe - Koncerty, Imprezy rozrywkowe, tematyczne, katalickie, jazzowe itp.

Idź do spisu treści

Menu główne:

NASZE WYDZIAŁY > Wydz. Programów Katolickich i Patriotycznych > Programy tematyczne
 I. Misteria które odbyły się:

„TAJEMNICA ŚWIATŁA” Wałbrzych 18 maja 2013r.

By przeżyć głęboko i z wrażliwością chrześcijańską pomodlić się o szybką kanonizację bł. Jana Pawła II „Wielkiego” oraz beatyfikację Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, w Parafii p. w. Św. Wojciecha w Wałbrzychu odbyło się misterium słowno – muzyczne oparte na nauczeniach i dokumentach bł. Jana Pawła II, oraz Prymasa Tysiąclecia ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, autorstwa znanego polskiego poety i barda, Romana Kołakowskiego.

Honorowy patronat nad tym misterium objęli:
Pasterz Kościoła Świdnickiego ks. bp Ignacy Dec
i Roman Szełemej Prezydent Miasta Wałbrzycha.

Jego prezentacja związana jest z obchodzoną 18 maja 2013 r. kolejną rocznicą urodzin Ojca Świętego bł. Jana Pawła II oraz przypadającą w maju rocznicą śmierci Prymasa Tysiąclecia ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.
Tajemnica Światła została zaprezentowana po uroczystej Mszy Św. 18 maja 2013 r. o godz. 19,00, w kościele p. w. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Wałbrzychu ul Topolowa 35.


[ pobierz opis programu ]
     [ pobierz afisz ]    [ zobacz galerię zdjęć ]


 
 
 
 


II.  
Informacja o misteriach które są w trakcie realizacji:

TAJEMNICA ŚWIATŁA

Opowieść o Błogosławionym Janie Pawle II i Słudze Bożym Prymasie Tysiąclecia Ks. Kard. Stefanie Wyszyńskim.
Tajemnica Światła to poetycko – muzyczna opowieść o życiu i pontyfikacie Karola Wojtyły, polskiego kapłana, który w roku 1978 w Watykanie został wybrany na Stolicę Piotrową i jako pielgrzymujący papież Jan Paweł II wprowadził Kościół Powszechny w Trzecie Tysiąclecie, zyskując miłość ludzi na całym świecie. Tajemnica Światła to pełna wzruszeń modlitewna refleksja o współczesnym świecie, o trudnych relacjach pomiędzy ludźmi i narodami, o Bożym Miłosierdziu, o sensie wytężonej pracy, radości życia, ale także choroby, bólu i cierpienia, o posłannictwie i świętości Papieża – Polaka oraz Prymasa Tysiąclecia.
Tajemnica Światła to znakomite recytacje i wokalne interpretacje poezji. To wiersze, które powstawały od pierwszych dni Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II aż po pamiętny czas Jego Śmierci, Chwil Ostatniego Pożegnania i radosnej Beatyfikacji oraz w czasie kierowania Kościołem Polskim przez ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. To modlitwa o szybką kanonizację bł. Jana Pawła II „Wielkiego” oraz beatyfikację Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.


Występują między innymi:
KRYSTYNA KOZANECKA – aktorka
ROMAN KOŁAKOWSKI - poeta, pieśniarz, reżyser
JAN BLECKI - aktor


Kontakt:
Jerzy Andrzej Byk
e-mail: bykman609@wp.pl ; Tel Kom 510 928 105 ; tel./fax 71 341 79 73
Polskie Stowarzyszenie Estradowe “POLEST” ul. Hauke Bosaka 11/16 ; 50-447 Wrocław
NIP 897-15-50-813 ; REGON 001325543-00058

 
 
 
 
polest artykuł - tajemnice światła
 
 

Uwaga: Nowe koncerty i imprezy rozrywkowe ! Zapraszamy do zakładki  [ KONCERTY ]

 
 

polest, polskie stowarzyszenie estradowe, działalność artystyczna, polska estrada, artysta, artyści estradowi, wypożyczanie sprzętu, imprezy tematyczne, KONCERT, organizacja imprez, ARTYSTYCZNE AGENCJE, Imprezy integracyjne, Kultura sztuka, TEATR, Agencje artystyczne, Kultura i sztuka, wydział jazzu, wydział imprez katolickich, imprezy i wydarzenia wrocław, nagroda prometeusz, Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego